Dovolenka Filipíny - Ostatné ponuky

Filipíny (filipínsky: Pilipinas) je súostrovie v juhovýchodnej Ázii. Krajina pozostáva z 7107 ostrovov, umiestnených medzi Filipínskym morom a Juhočínskym morom, východne od Vietnamu a na sever od Sabahu a Bornea. Ak spočítame všetky pláže, vytvorí sa jedno z najdlhších pobreží sveta a potrebovali by sme asi 2 až 3 desaťročia na návštevu a zažitie každého ostrova. Od španielskej kolonizácie je krajina považovaná za najväčšiu ázijskú katolícku krajinu. Je tu vyše sto etnických skupín, vidno zmes cudzích vplyvov. Spojenie rôznych kultúr a umení zosilňuje jedinečnosť filipínskej identity. Oficiálne jazyky sú Filipino a angličtina

Väčšina hornatých ostrovov je pokrytá tropickým dažďovým pralesom a je sopečného pôvodu. Najvyššou horou je Mount Apo s výškou 2954 m nad hladinou mora a nachádza sa na ostrove Mindanao. Hlbina Galathea vo Filipínskej priekope je najhlbšie miesto v krajine a tretie najhlbšie na svete (10.540 m). Najdlhšia rieka je Cagyan na severnom Luzon. Záliv Manila Bay, na ktorého pobreží leží hlavné mesto Manila, je spojený s lagúnou de Bay, najväčším jazerom na Filipínach.

Starovekí Filipínci využívali terasovité hospodárenie na pestovanie plodín v strmých horských oblastiach severných Filipín. Filipíny sa nachádzajú na západnom okraji Pacifického ohňového kruhu a často zažívajú zemetrasenie a sopečnú činnosť. Posledné veľké zemetrasenie bolo na Luzone v roku 1990. Vzhľadom k sopečnej povahe ostrovov sú tu hojné ložiská nerastných surovín. Odhaduje sa, že sú tu druhé najväčšie ložiská zlata po južnej Afrike a jedny z najväčších ložísk medi na svete. Krajina je tiež bohatá na nikel, chromit a zinok. Filipínska republika má tiež iný produkt vulkanickej činnosti, ktorá bola v krajine využitá úspešnejšie, a to geotermálnu energiu (z nej sa vyrába 18% elektriny v krajine).